Rozchodnik Kaukaski Purpurteppich Sedum Spurium







Rozchodnik kaukaski wytwarza płożące i zakorzeniające się łodygi. Pędy niekwitnące są krótsze, kwitnące dłuższe, wzniesione do 15 cm wysokości. Liście naprzeciwległe, jajowate lub rombowo-klinowate, długości do 2,5 cm, na wierzchołku karbowane lub tempo ząbkowane, na krótkich ogonkach. W zależności od odmiany są różnie zabarwione (zielone, zielono- czerwone, brązowo-czerwone, zmieniające barwę w czasie sezonu wegetacyjnego od brązowo-fioletowego do ciemnopurpurowego np. odm. "Purpurteppich", kremowo-biało obrzeżone). Zmienność zabarwienia w zależności od odmiany dotyczy także kwiatów, które mogą być białe, różowe w odcieniach, karminowe, bordowe. Kwitnienie przypada na okres lipca i sierpnia. Roślina dostarcza pożytku pszczołom, przyciąga kolorowe motyle. Roślina polecana do zadarniania, do wysadzania w ogrodach skalnych, do wysadzania na dachach. Preferuje stanowiska słoneczne, suche i podłoża piaszczyste.
Cechy Rośliny
Termin kwitnienia: VII-VIII
Wysokość z kwiatem: 15
Wysokość bez kwiatu: 10
Kolor kwiatów: różowe
Kolor liści: czerwone
Stanowisko: słoneczne
Wymagania wodne: sucho
Odczyn gleby: obojętny - pH 6,6 - 7,2
Typ gleby: piaszczysta
Mrozoodporność: 7 grupa -17,7 do -12,3
Liczba roślin na m²: 16
ozdobna z liści
zadarniająca
przyciąga motyle
miododajna
na skalniak
na dachy
Jeśli zdecydowałeś się na zakup pojazdu w niskiej cenie, upewnij się że konwersujesz z prawdziwym dealerem. Dowiedz się czegoś więcej o właścicielu pojazdu. Jeden ze sposobów oszustwa – podać się za realnie istniejącą firmę. Gdy podejrzewasz oszustwo, zgłaszaj je w formularzu kontaktowym dla przeprowadzenia dodatkowej kontroli.
Zanim dokonasz zakupu, uważnie zapoznaj się z kilkoma ofertami sprzedaży, aby poznać średnią wartość wybranego modelu. Jeśli cena wybranej przez Ciebie oferty jest znacznie niższa od analogicznych ogłoszeń, warto się zastanowić. Znacząca różnica w cenie może świadczyć o ukrytych defektach lub o próbie oszustwa przez sprzedającego.
Nie kupuj pojazdu, którego cena znacznie różni się od średniej ceny za analogiczny sprzęt.
Nie zgadzaj się na płacenie zadatku za towar. W razie wątpliwości nie bój się pytać o szczegóły dotyczące ogłoszenia, poprosić o dodatkowe zdjęcia i dokumenty pojazdu. Sprawdzaj ich poprawność i zadawaj dodatkowe pytania.
Najbardziej rozpowszechniony typ oszustwa. Nieuczciwi sprzedawcy mogą prosić o wpłatę zadatku dla "rezerwacji" twojego prawa na zakup pojazdu. W ten sposób oszuści gromadzą duże kwoty i znikają, przestają odbierać telefon.
- Transfer zadatku na kartę
- Nie wpłacaj zadatku bez dokumentów, które miały by potwierdzić przekazanie środków, jeśli podczas współpracy sprzedający wzbudza podejrzenia.
- Transfer na konto "zaufanej osoby"
- Podobna prośba powinna wzbudzić podejrzenia, prawdopodobnie konwersujesz z oszustem.
- Transfer na konto firmy o podobnej nazwie
- Bądź czujny, oszuści mogą maskować się pod znane firmy, wprowadzając nieznaczne zmiany do nazwy. Nie przesyłaj środków jeśli nazwa firmy wzbudza podejrzenia.
- Podstawienie własnych danych do przelewu w fakturze realnej firmy
- Zanim zrealizujesz płatność, upewnij się o prawdziwości podanych danych do przelewu i czy na pewno należą do tej firmy.
Kontakt do sprzedającego
