Jeżówka Purpurowa ' Doubledecker ' Echinacea Purpurea





Opis Gatunku
Rodzaj jeżówka obejmuje wiele gatunków i odmian wywodzących się od Echinacea purpurea, E. pallida, E. paradoxa, E. simulata oraz bardzo liczną, niezwykle atrakcyjną grupę odmian mieszańcowych. Wszystkie rośliny posiadają sztywno, wzniesione pędy, średnia wysokość tej byliny to 50-80 cm. Mimo tej wysokości jeżówka nie ma tendencji do pokładania się i w większości przypadków nie wymaga podparcia. Jajowate, spiczasto zaostrzone, ostro ząbkowane, ciemnozielone liście osadzone są na długich ogonkach. Cała roślina pokryta jest szorstkimi włoskami. Kwitnie od lipca do października. Wypukłe oczka przypominające kolce jeża, otoczone są kwiatami języczkowymi. W ogrodach uprawia się barwne odmiany, które różnią się terminem kwitnienia, wysokością, kształtem i kolorem kwiatów. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów przedłuża okres kwitnienia, który i tak jest bardzo długi. Jeżówka wabi motyle i pszczoły, a przede wszystkim przykuwa nasz wzrok pięknym, obfitym kwitnieniem oraz ciepłymi i żywymi barwami. Niektóre odmiany jeżówki pachną ("Purple Emperor" "Aloha", "Big Kahna", Tangerine Dream".) Zaschnięte kwiatostany tej rośliny przyozdabiają ogród również w okresie jesienno-zimowym. Echinacea jest jedną z ważniejszych bylin rabatowych w ogrodach, bardzo dobrze sprawdza się również na kwietnikach miejskich w mniejszych lub większych grupach, a także w założeniach naturalistycznych. Kwiaty nadają się do cięcia i długo pozostają dekoracyjne w wazonie. Niższe odmiany mogą być uprawiane w pojemnikach. Roślina bardzo dobrze komponuje się z innymi bylinami, a także z trawami np. miskantami, rozplenicą, ostnicą. Najlepiej sprawdza się na glebach dość żyznych, umiarkowanie wilgotnych. Preferuje stanowiska słoneczne.
Cechy Rośliny
Termin kwitnienia: VII-X
Wysokość z kwiatem: 100
Wysokość bez kwiata: 40
Kolor kwiatów: różowe
Kolor liści: zielone
Stanowisko: słoneczne
Wymagania wodne: średnio wilgotno
Odczyn gleby: obojętny - pH 6,6 - 7,2
Typ gleby: przeciętna ogrodowa
Mrozoodporność: 3 grupa -40,0 do -34,5
Liczba roślin na m²: 9
kwiat cięty
przyciąga motyle
miododajna
rabatowa

Jeśli zdecydowałeś się na zakup pojazdu w niskiej cenie, upewnij się że konwersujesz z prawdziwym dealerem. Dowiedz się czegoś więcej o właścicielu pojazdu. Jeden ze sposobów oszustwa – podać się za realnie istniejącą firmę. Gdy podejrzewasz oszustwo, zgłaszaj je w formularzu kontaktowym dla przeprowadzenia dodatkowej kontroli.
Zanim dokonasz zakupu, uważnie zapoznaj się z kilkoma ofertami sprzedaży, aby poznać średnią wartość wybranego modelu. Jeśli cena wybranej przez Ciebie oferty jest znacznie niższa od analogicznych ogłoszeń, warto się zastanowić. Znacząca różnica w cenie może świadczyć o ukrytych defektach lub o próbie oszustwa przez sprzedającego.
Nie kupuj pojazdu, którego cena znacznie różni się od średniej ceny za analogiczny sprzęt.
Nie zgadzaj się na płacenie zadatku za towar. W razie wątpliwości nie bój się pytać o szczegóły dotyczące ogłoszenia, poprosić o dodatkowe zdjęcia i dokumenty pojazdu. Sprawdzaj ich poprawność i zadawaj dodatkowe pytania.
Najbardziej rozpowszechniony typ oszustwa. Nieuczciwi sprzedawcy mogą prosić o wpłatę zadatku dla "rezerwacji" twojego prawa na zakup pojazdu. W ten sposób oszuści gromadzą duże kwoty i znikają, przestają odbierać telefon.
- Transfer zadatku na kartę
- Nie wpłacaj zadatku bez dokumentów, które miały by potwierdzić przekazanie środków, jeśli podczas współpracy sprzedający wzbudza podejrzenia.
- Transfer na konto "zaufanej osoby"
- Podobna prośba powinna wzbudzić podejrzenia, prawdopodobnie konwersujesz z oszustem.
- Transfer na konto firmy o podobnej nazwie
- Bądź czujny, oszuści mogą maskować się pod znane firmy, wprowadzając nieznaczne zmiany do nazwy. Nie przesyłaj środków jeśli nazwa firmy wzbudza podejrzenia.
- Podstawienie własnych danych do przelewu w fakturze realnej firmy
- Zanim zrealizujesz płatność, upewnij się o prawdziwości podanych danych do przelewu i czy na pewno należą do tej firmy.
Kontakt do sprzedającego
